1 haftada 3 kilo verdim ve şunları yaptım

1 haftada 3 kilo verdim ve şunları yaptım

Uzun zamandır hareketsizlikten dolayı kilo almaya başladığımı farkediyordum. Özellikle oturduğumda pantolonın iki tarafından dışarı doğru adeta fışkırmaya başlayan bel yağları kilo almaya başladığımın en kolay görüntüsüydü. Bu şekilde uzun süre belirli bir kiloda stabil halde yaşamına devam eden benim gibileri en ufak kilo alımı durumunda bundan ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorlar ve tekrar ideal kiloya dönebilmek için bir şeyler yapmak gerektiğine inanıyorlar. Bu bilinç tabi ki sürekli olmuyor. Şayet kilo almayı kabullenir ve bunu bir yaşam tarzı haline getirirseniz ve hiç birşey yapmazsanız bu durumda alınan kiloların zamanla başınıza ciddi bir biçimde dert açacağından emin olabilirsiniz. Fazla kilolara, bölgesel kilolara karşı hiç birşey yapmamak belki de obeziteye giden bir yola girmektir. Zamanla eski fiziğiniz aklınıza gelecek ve hiç bir şey yapamamanın verdiği üzüntü ve kederle depresif olacaksınız. Peki buna karşı ne yapmak gerekiyor?

Sorunun yanıtını siz de biliyorsunuz. Zayıflamak için çabalamak gerekiyor. Zayıflamak diyince herkesin aklına aç bırakan bir diyet listesi uygulamak gerekiyor. Oysa yaşam tarzınızda yapacağınız bir takım değişikliklerle aç kalmadan zayıflamak ta mümkün. Bunun canlı şahidi olarak sizlere 1 haftada kalıcı bir biçimde 3 kilo vermek için neler yaptığımı anlatayım.

– Sabahları bir bardak süt, bir yumurta bir dilim ekmek, azıcık peynir ve bir avuç dut kurusu ile güne başlıyoruz. Dut kurusunu kahvaltıdan 2 saat sonra yiyiniz ki açlığınız bastırılsın.

– Öğle yemeğinde bir porsiyon hamsi, tavuk gibi kırmızı ete nazaran daha düşük kalorili bir yiyecekle yolunuza devam edin. Öğleden sonra saat 4 gibi bir dilim portakal yiyin.

– Akşam yemeği mümkünse yemeyeceğiz. Bir adet elma ve bir dilim ekmeğin üzerine konulmuş bir adet Amerikan Peyniri dediğimiz hamburger peynirini yiyeceğiz.

– Akşam 7 gibi 5 km lik bir yürüyüşe çıkacağız. Bu yürüyüşü mümkünse her gün tekrarlayacağız ki verdiğimiz kilolar kalıcı hale gelsin.

Yürüyüşten sonra karnınız acıkacaktır. Bu durumda bir bardak yağsız süt ile bir avuç dut kurusu yine imdadımıza koşacak. Bu sayede kilo almanın asıl nedeni olan akşam atıştırmalarının kalorileri ile de başetmiş olacağız.

Bu dediklerim örnek diyet kabilindendir. Üzerinde ufak bir takım değişiklikler yapabilirsiniz ama 5 km yürüyüşü her akşam veya sabah muhakkak tekrarlamak gerekiyor. Yürümek zayıflatırmı diye merak edenlere atletler, postacılar gibi yürüyüşü bol yapan kişilerin fiziklerini incelemelerini öneriyorum.

11 Yorum

 1. serap Nisan 27, 2013
 2. nazlı Temmuz 13, 2013
 3. alper Ocak 20, 2014
 4. lila Ağustos 2, 2014
 5. hande Aralık 13, 2014
 6. merve Ocak 28, 2015
 7. merve Ocak 28, 2015
 8. merve Ocak 28, 2015
 9. fatma Mart 1, 2015
 10. sedef Mart 16, 2015
 11. mel Mayıs 29, 2015

Yazı hakkında yorum bırakın