Ödem Sökücü Bitki Çayı-Ödem Sökücü Bitkisel Çay Tarifi

Ödem Sökücü Bitki Çayı-Ödem Sökücü Bitkisel Çay Tarifi

Zayıflama diyetleri için destek verici özelliği olan ödem söktürücü bitki çayları, aç kalarak bile vücuttan atmanın pek te mümkün olmadığı vücuttaki fazla ödemin uzaklaştırılması ve bedenimizden söktürülmesi için oldukça gerekli bir bitkisel incelme kürü olarak dikkat çekiyor. Bilim adamları vücuttaki yağın içerisinde önemli miktarda ödem adı verilen hücreler arası vücut sıvısı olduğunu bildiriyorlar. Bedenimizdeki ödem, öyle yağ yakma ile bile halledilebilecek bir mesele değil. Hal böyle olunca kilo vermek için zayıflama diyetleri ve zayıflama hareketleri ile birlikte 3-5 günlük bir ödem sökücü bitki çayı kürünün hiç te zararının olmayacağını düşünüyoruz. Peki ödem söktürücü bitkiler ve bitki çayları hangileridir. Bu konuda kadınlar kulübü, uzman tv, diyetvakti.net, saglikliyasa.com gibi sitelerde yeteri kadar bilgi var. Ancak bizlerin yaptığı araştırma ödem sökücü bitki çayı ve diğer bitkisel kürler bakımından daha kapsayıcı olduğunu düşünüyoruz.

Ödem Söktürücü Bitkisel Çay Nasıl Yapılır, Tarifi ve Yapımı:

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 tutam mısır püskülü,
* 3-4 adet defne yaprağı,
* 8-10 adet kiraz sapı,
* 10 adet maydonoz sapı,
* 1 tutam ısırganotu,
* 1 litre su,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri, kaynamakta olan suyun içine atıp, 10-15 dak kaynatın. Süzdükten sonra, gün içinde 3 defa ılık olarak için.

Ödem Söktürücü Sapı Kiraz Çayı Nasıl Yapılır-Tarifi

1 bardak kaynar haldeki suyun içine 4-5 gram civarında kiraz sapı atılır. 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra içilir. Bu ödem için kiraz sapı küründen her gün 2-3 bardak içilmelidir.

Ödem Sökücü Enginar Yaprağı Kürü

1 bardak kaynar suya 4-5 gram kadar enginar yaprağı atılıp 10 dakika demlenmesi beklenir. Bu kürden günde birkaç bardak içmek ödem atmaya yardımcı olacaktır.

Ödem Söktürücü Süt ve Maydanaoz Kürü

1 bardak sütün içine 1 bağ ince şekilde doğranmış maydanoz atılır. Süt yarıya ininceye dek hafif ateşte ısıtılır. Süt kaynamadan ocaktan alınır ve bu kürden gündüz vakti 2 saatte bir 2 çay kaşığı içilir.

Ödem Sökücü Mısır Püskülü Kürü

1 bardak kaynar durumdaki suyun içerisine 6 gram mısır püskülü ilave edilir ve 10 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra içilir. Püskül küründen günde 2-3 bardak içilmesi gerekmektedir.

Maydonoz Sapi ,biberiye ,funda Yapraği,kiraz Sapi ,nane ve Limon kabuğu ile birlikte 1- 1.5lt. Suya At 5 Dk. Kaynatıyoruz. Bu ödem söktürücü kürü günde 3 kez, toplamda 1 litre içiyoruz.

Semizotunun, kanama hastalıklarında ve peklikte çok faydalı olduğunu kaydeden uzmanlar, kanı temizlediğini, bol idrar söktürdüğünü, kanı, üre ve benzeri pisliklerinden temizlediğini, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini, böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriyor. Semizotunun, şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını, şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar, semizotu, yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor.

Yazı hakkında yorum bırakın