Bölgesel zayıflama, bacak inceltme, güzel bacaklara sahip olabilirsiniz!

 Maalesef kadın kilo alırken ilk olarak göbek ve bacaklardan şişmanlıyor. Göbeği eritmek için daha önceki makalelerden bahsetmiştim. Bugün bacaklardan bahsedelim. Aslında herkesin vucut yapısı farklıdır, ve kim ise üstten kim ise bacaklardan kilo alıyor. Hatta ailede bayanlarda ( örnek anne, abla) hangi bölgelerde kilo fazlası görünyorsa büyük bir ihtimalle sizde aynı yerden kilo alacaksınız. Bu aslında bir şanstır. Eğer ailenizde herkes de bacak sorunu var ise, gençliğinde bile bacaklara dikkat etmelisiniz, spor ve egzersizleri yapmalısınız. Gençken metabolizma hızlı çalışırken zayıf olabilirsiniz ama yaş ilerledikçe kot pantalonuna sığamadığınızı fark edeceksiniz.  Bacakları inceltmek için bir kaç tavsiyem olacak.

 Bacaklar için maalesef etkili bir diyet yada bacak inceltme yöntemi yoktur. Bacak inceltmek istiyorsanız genel olarak diyet yapmalısınız. Tabiki o diyetin özellikleri var. Hızlı ve etkili bir şekilde bacakları zayıflatmak için karbonhidratlı diyet başlamalısınız. Bu karbonhidrat diyette hem bol karbonhidrat bulunacak hm yağ az olacak. Günde 30 gramdan fazla yağ almak olmaz! Hatta et pişirmeden önce yağını iyice çıkarın, et tamamen yağsız olsun. Aynı zamanda bol bol sebze ve meyve yiyeceksiniz.

Diyetin tek avantajı bol karbonhidrat yeme izindir. Makarna, pirinç, fasulye, kepekli ekmek rahatla yiyebilirsiniz.

Aynı zamanda spor ve egzersiz hareketleri yapmalısınız. Yürüş, koşu en iyi spordur. Sakın ağır spor, ağırlık kaldırma gibi yapmayın, bu bacaklarınızda kas yapar, kas iyidir, ama yağ gidince bacakların inceldiğini fark edemeyeceksiniz. Yağ yerine kas yaparsınız. İnce bacaklar için kas artmamanız gerekir.

Bazi kadınlarda, yapı olarak bacaklar gençliğinde zayıf ve güzel olur ama yaş ilerledikçe ve kilo alınca bacakların sadece üst kısmı kilolu oluyor. Bu hiç te hoş bir görüntü değildir. Özellike de selülit var sa aynı zamanda. Selülit yüzünden bacaklar daha da kilolu görünyor. Bu durumda bacakların üst tarafına yağ ile masaj yapmanız fayda eder.

2 Yorum

  1. seval Mayıs 4, 2014
  2. melda Mart 14, 2015

Yazı hakkında yorum bırakın