Zayıflamak için kolay egzersizler ve hareketler.

Zayıflamak için kolay egzersizler ve hareketler.

Spor yapmaktan asla vazgeçmeyin yapmıyorsanız da mutlaka başlayın. Çünkü hepimizin ihtiyacı olan hareket ve spor. Bakın kendinize eziyet etmeyin. Bunu zevk ile yapın mutlu olun hiç bir şey bulamıyorsanız spor merkezlerine gidin fitnese gidin orada kendinize bir program seçin ve bunu bir iş olarak görün. Ama asla aksatmayın devamlı göreviniz işiniz gibi gidin. Çünkü bu sizi mutlu eder. Orada değişik arkadaşlar ile tanışacaksınız ve hayatınızda yenilik olacak değişiklik olacak bunlar size mutluluk verecek. Buna imkanınız olmayabilir o zaman yapacağınız kendinize spor saati ayırın ve bu esnada yürüyüşe çıkın fazla yormayın ısının sonra yavaş şekilde koşarsınız ve ardından birkaç jimnastik hareketi ile sonlandırın gelin evinize sıcak bir duş alın ve keyfinize bakın. Sizin için bu fazla fazla yeter. Sıkılmadan ve yorulmadan gücünüzün tamamını harcamayın. Güçsüz kalmayın.

Belki de evden çıkmaya vaktiniz ya da durumunuz müsait olmayabilir.İşte o zaman devreye dans giriyor. Dansta bir spordur harekettir yapılması çok uygundur. Açın değişik hareketli müzikler ve yaklaşık 1 saat oynayın değişik bölgeleri harekete geçiren danslar seçin yaratın kendinize bir imaj yapın bu size çok faydalı gelecek. En azından kilo almamak için spor derdinden kurtulacaksınız ama sporu dert olarak bakmayın. Sağlık olarak bakın. Sağlıklı yaşam  ve zayıflama hareket siz olamaz. Dans size mutluluk verir neşe verir hayatınıza değişiklik verir yaşam tarzı olarak devam eder en azından bunu deneyin zararını görmeyeceksiniz.

Zamanına göre yapılması en eğlenceli biri daha doğa sporlarıdır.Örnek verecek olursak kayak yapmak, yüzmek, dağ yürüyüşü bisiklete binmek bile bunların başlıcalarındandır. Ama en eğlencelisidir. Çünkü yüzmek harikadır bütün vücut çalışır ama siz bunu hissetmezsiniz, ancak eve geldiniz bir duş aldınız o zaman farkına varırsınız. Bu size çok düzgün bir vücut verecek emin olun yeter ki düzenli yapın.
Dağ yürüyüşüne çıkın arkadaşlarınızla, temiz hava bol oksijen sizin tam ihtiyacınız olandır. Bu size hem yağlarınızı yaktırır ve hem de kaslarınızı güçlendirir. Çok faydalı olarak her bir bölgenizin kasları ayrı ayrı çalışır ve bu size çok faydalı olur. Yapmanız çok zor olmayan bir yürüyüş.

Bilinçsiz kilo verme egzersizlerden kaçının dikkat edin. Özellikle ilk defa ya da uzun bir süre aradan sonra her hangi bir egzersiz tarzı işe kalkıştıysanız mutlaka önce hafif hareketler seçin ve asla zorlamayın kendinizi. Mutlaka başlamadan önce ısınma hareketleri yapın ve vücudunuzu buna hazırlayın. Asla ve asla hasta olduğunuzda spor ya da egzersiz yapmaktan kaçının çünkü vücudunuzun direncini düşürürsünüz buna ihtiyacınız olacak. Özellikle hafif hareketlerle ısıtın ve hafif bir yürüyüş ile başlayın sporunuza bu size çok faydalı olacak. Ama bunu yaparken mümkün ise açık havada orman veya oksijeni bol olan alanları tercih etmelisiniz.www.zayiflamayolu.com

Yazı hakkında yorum bırakın