Zayıflamak spor ile- en doğal ve sağlıklı zayifmlama yolu.

Mutlaka spor merkezleri çok faydalıdır. Spor merkezi spor yaptırıyor, spor yapmayı hatırlatıyor ve sistemli çalıştırmak şansı verıyor. Öylece insan gerçekten zayıflama şansı yakalıyor.

Maalesef spor salonu o kadar da parlak görünmüyor, bir iki ay düzenli gidiyorsunuz, spor salonunda yeni insanlarla tanışıyorsunuz, zayıflamak isteyen arkadaşları buluyorsunuz, o da bir avantaj, ama bir gün fark ediyorsunuz ki spor salonundan uzak durmaya çalışıyorsunuz, ve bir gün de bir bakıyorsunuz:  tamamen bıraktınız bile!

Bunda spor salonunun yada sizin suçunuz yok. Spor salonları genel olarak çok sıkıcı ve tembel insanlar sıkıcı yerleden her zaman kaçıyorlar. Spor salonunda dans dersleri varsa o sizi canlandırabilir.

Dans etmek çok eğlencelidir. Şimdi spor salonlar müşteri kaçırmamak için dans dersleri de veriyorlar. Hareketli danslar vucudunuza enerji verir. Değişik müzik eğlendirir. Dans etmek için dans okuluna da gitmek lazım. Ama dans okulunda dansa ciddi davranmak lazım çünkü dans bir sanattır ve dans etdiyorsanız bunu en iyi şeklinde yapmanız lazım. Sizde fark etmişsinizdir şişman bir dansçı yok, sizde dans ile zayıflayın! Dans ile zayıflamak için dans okuluna gitmeniz gerek yok, internetten en sevdiğiniz müzikleri indirin, yarım saat her gün ister tek başınıza ister ailece dans edin,  hareketler önemli değil, önemli ola müziği sevmeniz.

Doğa sporları zayıflamanın en eğlenceli yolu. Doğa sporları ailece, arkadaşlarla cocuklarınızla yapın, eğlenin, çoğu doğa sporları göbek giderir, zayıflatır ve kas yaptırır. Kayak yapmak sağlık için son derece faydalı bir şey, yüzmek, bisiklete binmek , basket, voleybol, futbol, dağcılık, o kadarki çok güzel spor var ! Mutlaka ailenizin sevdiği bir şey olur! Oturduğunuz bölgeye göre yada kar olsun, deniz olsun, birşeyler seversiniz!  En iyi yolu hepsini deneyip en sevdiğiniz bulmaktır!

Egzersizler yaparken dikkan edilecek noktalar

1. Eğer spora ilk defa başlıyorsanız yada uzun zamandır yapmıyorsanız zor ve uzun süren ekzersizleri yapmayın. Böyle bir spor zayıflama değil, zarar verebilir.

2. Egzersizleri yapmadan önce 15 dakikalık esneme yapmak şart, esneme kaslarınızı ısıtır ve egzersizlerden sonra ağrı yapmaz.

3. Hastayken spor yapmayın ( jimnastik hariç tabiki de, 20 dakkalık günlük jimnastikden zarar olmaz)

4. Spora başlamak için en iyi yol yürüştür. Her spor başlayan nedense koşmak ile başlıyor ama o da yanlış çünkü hazır olmayan vucudunuz koşmaktan nefessiz kalır.

5. Hiç bir zaman yürüş arabalar geçen yollarda yapmayın. Size temiz oksijen lazım. Onu yollarda bulamazsınız, yollarda sadece kirli egzoslu hava var o da sağlık için çok zararlıdır. En iyisi bir park’ta yürümek yada en kötü ihtimalle yürüyüş bandında spor salonunda ya da evde.

Yazı hakkında yorum bırakın