Egzersizlerin önemi ve uyarıları, zayıflama egzersizleri ve hareketleri.

Egzersizler zayıflama’ya çok katkı verir. Her türlü spor, egzersiz hareketleri, aerobik ve yürüş kalorileri yakmakta yardıcmı olurlar. Sadece kalori değil, oluşmuş yağları eritiyorlar, ve yağın yeniden oluşması engelliyorlar. Zayıfladıktan sonra haftada 2-3 gün egzersizleri yapmaya devam etmelisiniz…

Zayıflama egzersizleri uyarıları!

1. Egzersizler le zayıflamaya karar verdiyseniz, beslenme’ye çok dikkat etmelisiniz. Sağlık bakanlığı tarafandan böyle söylendi: beslenmeniz karbonhidrat, vitamin ve mineraller le zengin olmalı! Yani menü de makarna, pirinç, bulgur, esmer ekmek, meyve ve sebze olmalı!

2. Fazla protein gıda tüketirseniz kas artışı görebileceksiniz.

3. Spor yapan insan daha fazla sıvı tüketmeli! Ter ile, eriyen yağ ile sıvı kaybı daha yüksek. En iyisi temiz su içmektir!

4. Spor yaparken değişik performans artıran ürünleri kullanmayınız! Onlar sağlık için zararlı olabilirler!

5. Tok yada aç karnına spor yapmayınız!

6. Obezite probleminiz varsa, kalp hastalığınız varsa, çok kilolu iseniz spor başlamadan önce spor merkeze değil, doktorunuza başvurunuz!

7. Daha önce hiç spor yapmadıysanız, egzersizleri yavaş yavaş başlayınız, zor egzersizleri sonraya bırakın. İlk egzersizleriniz 15 dakikadan fazla sürmemeli!

8. Egzersizleri yapmadan önce ısının, kasları gevşeyin. Isınmadan egzersizleri başlarsanız kasları acıtabilirsiniz, travma dışında bir sonuca varamazsınız!

9. Diyet yaparken spor yapmayınız. Sadece yürüş.

Yazı hakkında yorum bırakın